A035VL01 V6

| Panel Model | A035VL01 V6 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.5 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A035VL01 V6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 75.6×45.36 mm |
| Outline | 86.1×51.66 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 70 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDD/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A035VL01 V6.
AUO A035VL01 V6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035VL01 V6 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035VL01 V6 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035VL01 V6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A035VL01 V6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035VL01 V6 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035VL01 V6 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035VL01 V6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A035VL01 V6"
- AUO A035VL01 V6
- A035VL01 V6 datasheet
- A035VL01 V6 image
- A035VL01 V6 price
- A035VL01 V6 distributor
